Exkurze dětí ZŠ na služebně v Těrlicku

14.06.2019

Další z mnoha akcí, která se podařila knihovně zorganizovat pro děti ZŠ, byla exkurze na služebně PČR v Těrlicku dne 14.6.2019.

Prap. Lysek připravil pro děti velmi zajímavý program.Nejdříve děti zaujal výcvik služebních psů - poslušnost, pak se ukázali psi obranáři "v akci". Ani vozový park nezůstal u dětí bez povšimnutí - policejní auta, motorka a také hasičské auto, do kterého se děti mohly posadit, vyzkoušet policejní houkačku a cítit se jako policajt či hasič.

Ale největší zážitek pro všechny děti byla projížďka policejním motorovým člunem. Dokonce se i od příslušníků Policie děti dozvěděly zajímavosti z přírody, jak rozeznají čápa od volavky a také, jaká řeka teče do Těrlické přehrady.

Chtěla bych touto cestou poděkovat prap. Lyskovi a všem příslušníkům Policie ČR z Těrlicka a psovodům, kteří ve svém volném čase dětem ukázali náplň své práce.

Největší odměnou byly dětské spokojené tváře.

Děti zhodnotily dopoledne v Těrlicku a vyjádřily své zážitky textovou a obrázkovou formou.